IM04EB2R2K
IM04EB2R2K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.2UH 435MA 950MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 950mOhm Max
Q @ Freq: 33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 135MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 435 mA