IM04EB4R7K
IM04EB4R7K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 4.7UH 260MA 2.6 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.6Ohm Max
Q @ Freq: 33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 90MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 260 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7UH 260MA 2.6 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.6Ohm Max, Q @ Freq: 33 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 90MHz, Material - Core: Phenolic, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 260 mA.