IM04ES101J Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 100UH 133MA 4.5 OHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 4.5Ohm Max
Q @ Freq: 50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 9.5MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 133 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 100UH 133MA 4.5 OHM TH, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 4.5Ohm Max, Q @ Freq: 50 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 9.5MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 133 mA.