IM06BH100K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 10UH 440MA 605 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 605mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 42MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 440 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 440MA 605 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 605mOhm Max, Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 42MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 440 mA.