IM06BH102K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1MH 78MA 16.5 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 16.5Ohm Max
Q @ Freq: 60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 2.8MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 78 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1MH 78MA 16.5 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 16.5Ohm Max, Q @ Freq: 60 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 2.8MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 78 mA.