IM06BH1R2H Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.2UH 785MA 400MOHM TH
Tolerance: ±3%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 400mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 180MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 785 mA