IM06BH2R2K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.2UH 505MA 970MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 970mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 140MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 505 mA