IM06BH2R7K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 1.2Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 120MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 460 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 1.2Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 120MHz, Material - Core: Phenolic, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 2.7 µH, Current Rating (Amps): 460 mA.