IM06KE8R2K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 8.2UH 540MA 440MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 440mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 48MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 540 mA