Продукція > VISHAY DALE > IM10RFCLBH6R8K12
IM10RFCLBH6R8K12 Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 60mOhm Max
Q @ Freq: 65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 52MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 3 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 60mOhm Max, Q @ Freq: 65 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 52MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 3 A.