Продукція > VISHAY DALE > IM10RFCMBH6R8K13
IM10RFCMBH6R8K13 Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 6.8UH 1.3A 170 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm Max
Q @ Freq: 70 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 52MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 1.3 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.8UH 1.3A 170 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 170mOhm Max, Q @ Freq: 70 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 52MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 1.3 A.