Продукція > VISHAY DALE > IMC0402ER33NG01
IMC0402ER33NG01 Vishay Dale
imc04021.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 33NH 400MA 350MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 350mOhm Max
Q @ Freq: 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.35GHz
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 33 nH
Current Rating (Amps): 400 mA