IMC0805ER10NK
IMC0805ER10NK Vishay Dale
IMC0805.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 10NH 540MA 140MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 140mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3.3GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.061" (1.55mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 10 nH
Current Rating (Amps): 540 mA