IMC0805ER1R0K
IMC0805ER1R0K Vishay Dale
IMC0805.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1UH 120MA 2.98 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2.98Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 80MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.061" (1.55mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 120 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 120MA 2.98 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2.98Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 80MHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.061" (1.55mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 120 mA.