IMS02BH8R2K Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max
Q @ Freq: 55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 53MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 111 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max, Q @ Freq: 55 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 53MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 111 mA.