Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDBH101K40
IMS02WWDBH101K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 100UH 280MA 4.1 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.1Ohm Max
Q @ Freq: 43 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 15MHz
Current - Saturation (Isat): 100mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 280 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 100UH 280MA 4.1 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.1Ohm Max, Q @ Freq: 43 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 15MHz, Current - Saturation (Isat): 100mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 280 mA.