Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDBH180K40
IMS02WWDBH180K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 18UH 570MA 1.02 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.02Ohm Max
Q @ Freq: 43 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Current - Saturation (Isat): 175mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 570 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 18UH 570MA 1.02 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.02Ohm Max, Q @ Freq: 43 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 40MHz, Current - Saturation (Isat): 175mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 18 µH, Current Rating (Amps): 570 mA.