Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDBH181K40
IMS02WWDBH181K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 180UH 200MA 8.12 OHM
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.12Ohm Max
Q @ Freq: 56 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 11MHz
Current - Saturation (Isat): 64mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 180 µH
Current Rating (Amps): 200 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 180UH 200MA 8.12 OHM, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.12Ohm Max, Q @ Freq: 56 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 11MHz, Current - Saturation (Isat): 64mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 180 µH, Current Rating (Amps): 200 mA.