Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDBH1R5K40
IMS02WWDBH1R5K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.5UH 1.12A 265 MOHM
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 265mOhm Max
Q @ Freq: 38 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 111MHz
Current - Saturation (Isat): 1.12A
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 1.12 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.5UH 1.12A 265 MOHM, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 265mOhm Max, Q @ Freq: 38 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 111MHz, Current - Saturation (Isat): 1.12A, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 1.12 A.