Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDBH271K40
IMS02WWDBH271K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 270UH 140MA 16.8OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 16.8Ohm Max
Q @ Freq: 57 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 9MHz
Current - Saturation (Isat): 58mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 140 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 270UH 140MA 16.8OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 16.8Ohm Max, Q @ Freq: 57 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 9MHz, Current - Saturation (Isat): 58mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 270 µH, Current Rating (Amps): 140 mA.