Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDEB3R9K40
IMS02WWDEB3R9K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 3.9UH 755MA 576MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 576mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 73MHz
Current - Saturation (Isat): 755mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 3.9 µH
Current Rating (Amps): 755 mA