Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDMZ8R2K40
IMS02WWDMZ8R2K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 8.2UH 440MA 1.68OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.68Ohm Max
Q @ Freq: 47 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Current - Saturation (Isat): 440mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 440 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 8.2UH 440MA 1.68OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.68Ohm Max, Q @ Freq: 47 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 50MHz, Current - Saturation (Isat): 440mA, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 440 mA.