Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDST1R0K40
IMS02WWDST1R0K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1UH 1.26A 208 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 208mOhm Max
Q @ Freq: 42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 136MHz
Current - Saturation (Isat): 1.26A
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 1.26 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 1.26A 208 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 208mOhm Max, Q @ Freq: 42 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 136MHz, Current - Saturation (Isat): 1.26A, Material - Core: Phenolic, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 1.26 A.