Продукція > VISHAY DALE > IMS02WWDST2R7K40
IMS02WWDST2R7K40 Vishay Dale
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.7UH 935MA 381MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 381mOhm Max
Q @ Freq: 38 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 85MHz
Current - Saturation (Isat): 935mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 935 mA