IMS05BH121K
IMS05BH121K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 120UH 150MA 3.6 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max
Q @ Freq: 55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 9.7MHz
Current - Saturation (Isat): 95mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 120UH 150MA 3.6 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max, Q @ Freq: 55 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 9.7MHz, Current - Saturation (Isat): 95mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.