IMS05BH122K
IMS05BH122K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.2MH 60MA 22.1 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 22.1Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant: 1.5MHz
Current - Saturation (Isat): 35mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 250 kHz
Inductance: 1.2 mH
Current Rating (Amps): 60 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.2MH 60MA 22.1 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 22.1Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 250kHz, Frequency - Self Resonant: 1.5MHz, Current - Saturation (Isat): 35mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 250 kHz, Inductance: 1.2 mH, Current Rating (Amps): 60 mA.