IMS05BH5R6J
IMS05BH5R6J Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 5.6UH 335MA 720MOHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 720mOhm Max
Q @ Freq: 44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 65MHz
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 335 mA