IMS05EB102K
IMS05EB102K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1MH 70MA 17.5 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 17.5Ohm Max
Q @ Freq: 60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 3.8MHz
Current - Saturation (Isat): 40mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 70 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1MH 70MA 17.5 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 17.5Ohm Max, Q @ Freq: 60 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 3.8MHz, Current - Saturation (Isat): 40mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 70 mA.