IMS05EB1R8K
IMS05EB1R8K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.8UH 775MA 140MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 140mOhm Max
Q @ Freq: 44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 105MHz
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 775 mA