IMS05ES101K
IMS05ES101K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 100UH 160MA 3.12OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 3.12Ohm Max
Q @ Freq: 50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 10MHz
Current - Saturation (Isat): 120mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 160 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 100UH 160MA 3.12OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 3.12Ohm Max, Q @ Freq: 50 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 10MHz, Current - Saturation (Isat): 120mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 160 mA.