Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDBH471J40
IMS05WDBH471J40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 470UH 180MA 10 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 10Ohm Max
Q @ Freq: 66 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 6.4MHz
Current - Saturation (Isat): 67mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 180 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 470UH 180MA 10 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 10Ohm Max, Q @ Freq: 66 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 6.4MHz, Current - Saturation (Isat): 67mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 180 mA.