Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDBH4R7K40
IMS05WDBH4R7K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 4.7UH 750MA 580MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 580mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 61MHz
Current - Saturation (Isat): 750mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 750 mA