Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDBH560J40
IMS05WDBH560J40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 56UH 390MA 2.2 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 24MHz
Current - Saturation (Isat): 170mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 390 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 56UH 390MA 2.2 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 24MHz, Current - Saturation (Isat): 170mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 390 mA.