Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDBH820K40
IMS05WDBH820K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 82UH 360MA 2.4 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max
Q @ Freq: 42 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Current - Saturation (Isat): 160mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 360 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 82UH 360MA 2.4 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max, Q @ Freq: 42 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 14MHz, Current - Saturation (Isat): 160mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 360 mA.