Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDBH8R2K40
IMS05WDBH8R2K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 8.2UH 500MA 1.3 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 46MHz
Current - Saturation (Isat): 500mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 8.2UH 500MA 1.3 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 46MHz, Current - Saturation (Isat): 500mA, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 500 mA.