Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDEB2R7K40
IMS05WDEB2R7K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.7UH 1.27A 200MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 41 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 86MHz
Current - Saturation (Isat): 1.27A
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 1.27 A