Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDER100K40
IMS05WDER100K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 10UH 480MA 1.4 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.4Ohm Max
Q @ Freq: 46 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 42MHz
Current - Saturation (Isat): 480mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 480 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 480MA 1.4 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.4Ohm Max, Q @ Freq: 46 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 42MHz, Current - Saturation (Isat): 480mA, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 480 mA.