Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDER1R0K40
IMS05WDER1R0K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1UH 2.3A 62 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 62mOhm Max
Q @ Freq: 42 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 131MHz
Current - Saturation (Isat): 2.3A
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 2.3A 62 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 62mOhm Max, Q @ Freq: 42 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 131MHz, Current - Saturation (Isat): 2.3A, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.