Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDES102J40
IMS05WDES102J40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1MH 140MA 16 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 16Ohm Max
Q @ Freq: 62 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant: 4.5MHz
Current - Saturation (Isat): 52mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 25 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 140 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1MH 140MA 16 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 16Ohm Max, Q @ Freq: 62 @ 250kHz, Frequency - Self Resonant: 4.5MHz, Current - Saturation (Isat): 52mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 25 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 140 mA.