Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDRU6R8K40
IMS05WDRU6R8K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 6.8UH 680MA 680 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Bag
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 680mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 51MHz
Current - Saturation (Isat): 680mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 680 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.8UH 680MA 680 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Bag, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 680mOhm Max, Q @ Freq: 40 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 51MHz, Current - Saturation (Isat): 680mA, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 680 mA.