Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDSH270J40
IMS05WDSH270J40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 27UH 530MA 1.15 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.15Ohm Max
Q @ Freq: 42 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Current - Saturation (Isat): 200mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Inductance: 27 µH
Current Rating (Amps): 530 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 27UH 530MA 1.15 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.15Ohm Max, Q @ Freq: 42 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 35MHz, Current - Saturation (Isat): 200mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Inductance: 27 µH, Current Rating (Amps): 530 mA.