Продукція > VISHAY DALE > IMS05WDSH470K40
IMS05WDSH470K40 Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 47UH 420MA 1.8 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.8Ohm Max
Q @ Freq: 46 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 26MHz
Current - Saturation (Isat): 177mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 420 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 47UH 420MA 1.8 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.8Ohm Max, Q @ Freq: 46 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 26MHz, Current - Saturation (Isat): 177mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 420 mA.