Продукція > IRISO USA INC. > IMSA-13065B-2-40J-TR
IMSA-13065B-2-40J-TR
IMSA-13065B-2-40J-TR IRISO USA Inc.
Виробник: IRISO USA Inc.
Description: HEADER SMT RA 40POS KEY-A
Features: Solder Retention
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.366" (9.30mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Row Spacing - Mating: 0.098" (2.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HEADER SMT RA 40POS KEY-A, Features: Solder Retention, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.366" (9.30mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Row Spacing - Mating: 0.098" (2.50mm).