IR02BH181K Vishay Dale
IR_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 17Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 10MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 180 µH
Current Rating (Amps): 57 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 17Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 10MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 180 µH, Current Rating (Amps): 57 mA.