IR02BH6R8K Vishay Dale
IR_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 60MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 175 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 50 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 60MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 175 mA.