IR04BH182J Vishay Dale
IR_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.8MH 56MA 56.7 OHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 56.7Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant: 1.6MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 250 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1.8 mH
Current Rating (Amps): 56 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.8MH 56MA 56.7 OHM TH, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 56.7Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 250kHz, Frequency - Self Resonant: 1.6MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 250 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 1.8 mH, Current Rating (Amps): 56 mA.