IR04BH360J Vishay Dale
IR_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 36UH 180MA 2.5 OHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max
Q @ Freq: 60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 15.5MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 36 µH
Current Rating (Amps): 180 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 36UH 180MA 2.5 OHM TH, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max, Q @ Freq: 60 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 15.5MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 36 µH, Current Rating (Amps): 180 mA.