IR04RU181J Vishay Dale
IR_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 180UH 108MA 6.75OHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 6.75Ohm Max
Q @ Freq: 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 7MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 180 µH
Current Rating (Amps): 108 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 180UH 108MA 6.75OHM TH, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 6.75Ohm Max, Q @ Freq: 65 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 7MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 180 µH, Current Rating (Amps): 108 mA.