ISC1210EB12NM
ISC1210EB12NM Vishay Dale
isc1210.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 12NH 750MA 110MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 1GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.095" (2.41mm)
Inductance: 12 nH
Current Rating (Amps): 750 mA