ISC1210ER82NM
ISC1210ER82NM Vishay Dale
isc1210.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 82NH 460MA 450MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 450mOhm Max
Q @ Freq: 38 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 900MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.095" (2.41mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 460 mA